Епоха self-development
Де заховалося щастя
(притча від старої мудрої кішки)
CREDO Стара мудра кішка лежала на травичці й грілася на сонечку. Як ось, повз неї пробігло маленьке прудке кошеня. Воно перевертом прокотилося повз кішку, потім жваво підскочило й знову почало бігати по колу.
— Що ти робиш? — ліниво поцікавилася кішка.
— Я намагаюся упіймати свого хвоста! — засапано відповіло кошеня.
— Але навіщо? — засміялася кішка.
— Мені сказали, що хвіст — моє щастя. Якщо я спіймаю свого хвоста, то спіймаю й своє щастя. Через це й бігаю за ним уже третій день. Але він весь час вислизає від мене.
Стара кішка всміхнулася так, як це вміють тільки старі кішки, й промовила:
— Коли я була молода, мені теж сказали, що у моєму хвості — моє щастя. Я багато днів бігала за ним, намагаючись упіймати. Я не їла, не пила, а тільки бігала за своїм хвостом. Падала без сил, підводилася й знову намагалася упіймати свого хвоста. Якоїсь миті я втратила надію й пішла світ за очі. І знаєш, що я раптом помітила?
— Що? — здивовано запитало кошеня.
— Я помітила, що хоч би куди я йшла, мій хвіст усюди йде за мною. За щастям не потрібно бігати. Треба обрати свій шлях — і щастя йтиме разом із тобою.
Світ надто швидко змінюється, аби щось нам гарантувати. Тому єдиною константою лишається наша працьовитість, креативність і здатність приймати виклики життя.
Best-Skills Працювати над собою, розвивати себе цілком можна самостійно, покладаючись на власні сили. Так свого часу працювали Михайло Ломоносов, Олександр Суворов, Наполеон Бонапарт, Бенджамін Франклін, Авраам Лінкольн і багато-багато інших відомих людей, що залишили великий слід в історії своєї країни. Вони це робили без будь-якої сторонньої допомоги – і у них вийшло! Значить, це може статися й у вас. Інша справа, що сьогодні працювати над собою швидше і ефективніше за допомогою більш досвідчених людей: вчителів, психологів і батьків.
Не зволікайте! Взагалі, немає часу чекати. Тільки від вас залежить завтра, де ви зможете досягнути успіху!
Ми, люди, — здебільшого візуально орієнтовані істоти. Чи доводилося вам чути про ефект Мак-Гурка?
Наш зір має схильність домінувати над слухом. І лише винятково обдаровані оповідачі — як правило, дуже досвідчені оратори — вміють розповісти історію без видовищного акомпанементу: щоби їхні слова — написані чи сказані — з’явилися в уяві як візуальні образи. Цього, звісно, треба прагнути. Але доки шліфуємо текст своїх історій і добираємо потрібні драматургічні засоби, про всяк випадок пам’ятаймо: з картинками все ж надійніше.
Візуалізація – це надзвичайно цікаво . Долучайся!
Приклад візуалізації лінгвістичної казки на сучасний лад
Автор тексту — Гешур Тетяна Федорівна (http://vorotainternat.at.ua/)
Ляльки в українському національному стилі — Юлія Григорян (ttp://stranamasterov.ru/ ), mastersofi Любов (https://www.livemaster.ru/
Майк Роде “Скетчноутинг. Посібник із візуалізації ідей”
Усе своє життя ми робимо нотатки, помітки, щось записуємо, конспектуємо. Звичайнісінькі такі собі записи. Проте коли додати до них трохи малюнків, виходить щось неймовірно гарне. Як візуалізувати свої ідеї та зробити своє мислення більш творчим? Про це пише Майк Роде у своїй книзі “Скетчноутинг. Посібник із візуалізації ідей”.
Майк Роде – дизайнер веб-застосунків та програмного забезпечення, автор логотипів багатьох американських фірм, талановитий ілюстратор та ентузіаст скетчнотаток. Він проілюстрував такі бестселери як “Rework” Джейсона Фрайда та Девіда Хенссона, “Стартап за сто доларів” Кріса Ґулібо та “Маленька книга таланту” Даніела Койла. А в 2013 році випустив свою власну книжку про скетчнотатки, яка входить до списку 100 найкращих книжок з графіки та дизайну і бізнес-комунікацій на Amazon.