Легенди Очакова. Жили собі в злагоді у наших степах всілякі звірі, а головними серед них були дикі коні, яких поважали за шляхетність та красу. Та сталося велике лихо – прийшли з далеких країв хижі вовки. Стали вони нападати та вбивати всіх, а згодом, знахабнівши, вирішили напасти на коней. Накинулась хижа зграя на величних красенів. Повернув тоді табун і помчав до лиману-моря. Вискочили коні на мис, але закінчилася суша, і тоді, щоб не дістатися хижакам, вирішили вони зістрибнути з високої крутобокої кручі в море.
Побачивши це, синьоока золотокоса красуня Ольвія метнулася навперейми, схопила вожака за гриву і зупинила табун диких коней вже на краю прірви. Зупинилась неподалік і зграя лихих вовків. Зрозуміли тоді коні: тварюки бояться і поважають людей, і вирішили красені перетворитися на людей. Заскавчали зі страху вовки, частина їх, підібгавши хвости, пішла покірно собаками на службу до людей, а решта розбрелася степами. Коні ж вирішили залишитися людьми назавжди і оселилися на цій благодатній благословенній землі.
Так розпочав своє існування наш край – “Перлина Північного Причорномор’я”. Край історії, моря, сонця і виноградної лози, де здавна живуть невгамовні рибалки, мудрі старці, які передають нащадкам свій досвід, свою любов і повагу до міста, і просто красиві працьовиті люди з благородними та щирими душами (сайт “Очаківщина”, http://ochakiv.mk.ua).
♥ Читайте: До таємниць древнього Очакова (сайт “Україна Incognita“, http://incognita.day.kyiv.ua/)
Історія Очакова в літературних творах
Через год ото й велика
Зима наступила.
До зеленої неділі
В байраках біліли
Сніги білі; тойді ж ото
І Очаков брали
Москалі (Т.Шевченко “Москалева криниця”).
Очаків – один із найкращих екокурортів України
Очаків – це кліматичний курорт з багатими ресурсами мінеральних вод та лікувальних грязей. Умови в Очакові ідеальні для родинного відпочинку, оскільки піщані пляжі мають пологе дно та тягнуться вздовж всього узбережжя. Узбережжя цікаве своїми унікальними природними об’єктами – піщаними косами, мальовничими обривами, балками, мілководими затоками, озерами та солончаками. Відпочинок в Очакові -це захоплюючі екскурсії, оскільки місто має цікаву історію, яка залишила багато археологічних пам’яток – залишки селищ скифів, сарматів, древніх слов’ян. Поблизу Очакова знайдено рештки грецького міста-колонії Ольвії (http://www.fortgelios.com.ua/).
♥ Читайте: Де недорого відпочити цього літа: найкращі морські пляжі України (/UA Modna, http://www.uamodna.com/)
Заповідна Очаківщина
Кінбурнська коса
Національний природний парк “Білобережжя Святослава”, також відомий під назвою Кінбурнська коса.
Це, мабуть, найвідоміше місце в Миколаївській області, адже саме тут Дніпро впадає в Чорне море. Унікальний мікроклімат цього місця, обумовлений тим, що з одного боку тут морська вода, а з іншого — річкова, перетворив косу в заповідник, де росте безліч лікарських трав, а також живуть сотні видів птахів і тварин. За легендою, біля берегів коси відбулася битва, в якій переміг Ахілл, після чого він влаштував урочисті атлетичні ігри, тому косу ще називають Ахіллів Біг (http://www.nikpravda.com.ua/).
♥ Дізнайтеся більше: http://laginlib.org.ua/
Ольвія
Ольвія була одним із найбільших грецьких полісів на Чорноморському узбережжі. Заснована переселенцями на початку VI ст. до н. е., вона проіснувала майже тисячу років. Місто згадується у творах багатьох авторів, у тому числі й відомого історик Геродота. Ольвія підтримувала тісні зв’язки із Грецією і в той же час справляла неабиякий вплив на розвиток культури місцевих племен.
У результаті розкопок виявлено залишки храмів, вівтарів та інших священних споруд, центральну площу, житлові приміщення та фортифікаційні споруди. Частина міста сьогодні затоплена водами Бузького лиману. Туристи можуть побачити залишки некрополя та городища. У заповіднику працює музей з надзвичайно цікавою експозицією.
Заповідник був заснований у 1926 році. Залишки античного міста можна побачити в с. Парутине Очаківського району (http://weloveua.com/ua/).

Вітроелектростанція “Вітряний парк Очаківський“