Орфоепія


ЗНО клуб                                              Як  правильно  наголошувати  слова  (теоретичний  порадник)

      Наголос у словах української мови є властивістю частини слова – складу. Наголос вказує на склад, який виділяється під час вимови слова. Дуже часто у людей виникають проблеми з правильним уживанням наголосу, бо часто в процесі спнаголос у словахілкування ми чуємо неправильний наголос слів, а згодом і самі починаємо вимовляти деякі слова неправильно.

      Наголос у словах української мови складно правильно визначити, бо він не тільки може припадати на будь-який склад, але йому також властива рухомість – можлива зміна наголосу при відмінюванні слова. Ситуацію також ускладнює відсутність чітких правил щодо формування наголосу та велика кількість винятків(http://znoclub.com/).

    ♥ Довідка. ЗНО КЛУБ – це освітній портал, який допомагає всім випускникам, старшокласникам та їх батькам разом безкоштовно готуватися до ЗНО.

       На порталі можна знайти безліч теоретичних та практичних матеріалів з усіх предметів, новини про зовнішнє тестування та освіту в Україні, платформу з онлайн тестами, інформацію про українські вузи, а також форум (20 000 зареєстрованих користувачів) (http://znoclub.com/online-testi-zno.html).

Похожее изображение                                                                                              

                                                                                  Інтерактивний  плакат  “Відеоуроки:  наголос”

      Шукаємо помічників. Thinglink – хмарний сервіс для створення інтерактивних плакатів,а іншими словами, “картинки, що розмовляють”, на які наносяться маркери. При наведенні на них може з’являтися будь-який мультимедійний контент.

       Адреса сервісу:  https://www.thinglink.com

Картинки по запросу гіф анімація лінеечка

                           Лепетун  допоможе  вам  вивчити  українську  мову  швидко  і  весело  

                                                   “МОВА ДНК НАЦІЇ – український мовний проект  шалених обертів!

     ВолонПохожее изображениетерський проект “Мова – ДНК Нації” ( засновники – Наталя Клименко
та Павло Мельник-Крисаченко) розпочався в квітні 2014 року зі сторінки в соціальній мережі Facebook, котра тільки за декілька тижнів набрала понад 13 тисяч послідовників!

       Подружжя оригінально підійшло до проблеми вивчення та удосконалення української мови у чудових ілюстраціях, де Лепетун (язичок) розповідає, як правильно вживати слова, вирази, наголоси та багато іншого.

      Ці ілюстрації не залишили байдужими тисячі людей і ця хороша ініціатива переросла в блискучий проект!

     На початку 2015 року у проекту з’явився сайт (https://ukr-mova.in.ua/library/) з різними розділами, які поступово наповнюються. Розділ бібліотека вміщує ілюстровані правила, які можна легко відсортувати й ознайомлюватися з потрібною категорією (фразеологізмами, синонімами, паронімами, антисуржиком тощо). Найцікавіша і найулюбленіша категорія на сайті – вправи! За допомогою цих цікавих тестів з української мови можна не лише перевіряти, а й удосконалювати свої знання ( за матеріалами сайта UaModna)

                                                     %d0%bb%d0%b5%d0%bb%d0%b5

                                                                                                      Читайте більше…

Українська легко                 385843163                 Українець створив убивцю суржику
Картинки по запросу гіф анімація лінеечканаголос                                                                                                                                                                                                                                                                                https://www.youtube.com/watch?v=eWLWlJSt8Aw

                                                                                                                                                                Для  загального  розвитку

                                                                              Соціальна мережа Pinterest

       Вікіпедія. Pinterest (https://www.pinterest.com) — соціальний сервіс. Після того, як зображення завантажені на Pinterest, вони називаються Пінами (англ. Pins), а колекції, до яких вони належать, — Дошки (англ. Boards). Місія сайту звучить, як “об’єднати весь світ за допомогою речей, які їм цікаві”. Засновник сайту — Бен Сілберман (англ. Ben Silbermann), з West Des Moines, Iowa. Власник сервісу — однойменна американська компанія, заснована у 2008 році Беном Сілберманом (сам сервіс був запущений у 2009 році).

      Служба Pinterest дає змогу додавати в режимі онлайн зображення та розміщувати їх у тематичні колекції. Завантажені в цю мережу картинки називаються пінами. Кожен користувач може зберігати у профілі необмежену кількість дощок із пінами на відповідну тематику. Компанія взяла собі гасло: “Об’єднати світ за допомогою цікавих речей”. Оформлення сайту націлене на якнайзручніше зорове сприйняття інформації.

                                               Так виглядає набір дощок із пінами від Української бібліотечної асоціації

Українська Бібліотечна Асоціація в мережі Pinterest

Похожее изображение

                                                                                                                                                                        Безпечний  Інтернет

                     ГО “Детектор медіа” створила перший в Україні онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків

    “МедіаДрайвер є інноваційним освітнім проектом, основна мета якого − навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних медіаканалів. Інтерактивний посібник складається з 16 мультимедійних тематичних розділів з елементами гейміфікації. Кожний розділ супроводжується тестом для оцінки засвоєних знань (http://osvita.mediasapiens.ua/).Картинки по запросу гіф анімація лінеечка

                                                                                                                                                           Творче  навчання:  Tagul


Word Cloud 28   Створюємо хмаринку слів із наголосом на другому складі (першому, третьому); із варіативним (подвійним) наголосом; візуалізуємо слова, у яких часто спостерігається порушення акцентуаційних норм.

     Для створення хмари тегів можна скористатися веб-ресурсами:

 Похожее изображение