Інформаційні технології навчання
ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ: КОНЦЕПЦІЯ, ПЕРЕВАГИ Й РИЗИКИ ЗАСТОСУВАННЯ |
 |
 |
З поширенням мережі Internet технології опрацювання інформації зазнали чималих змін. Ще зовсім недавно комп’ютер без установленого набору програмного забезпечення був звичайною купою металобрухту. Нині, з появою хмарних технологій, звичайнісінький мобільний телефон з можливістю виходу в Мережу допоможе вирішити складні задачі. Хмарні технології – це і браузерний інтерфейс поштової скриньки, і можливість створення та редагування офісних документів онлайн, і складні математичні обчислення, для яких потужності одного персонального комп’ютера недостатньо. Якщо коротко, хмарні технології – це такі технології обробки даних, у яких комп’ютерні ресурси надаються інтернет-користувачу як онлайн-сервіси.
Вікіпедія: Хмарні обчислення
Сайт гімназії «Гармонія». Хмарні технології для навчання
Компанія «Softline». Хмарні сервіси та технології
Термін “хмарні” (від англ. “cloud technology”) – не зовсім влучний. Дійсно, дослівний переклад слова “cloud” – “хмара” (звідси «хмарні технології»), однак це ж слово перекладається як “розсіяний, розподілений”. Тож хмарні технології є “розподіленими технологіями”, тобто опрацювання даних відбувається з використанням не одного стаціонарного комп’ютера, а розподіляється по комп’ютерах, підключених до Internet.
Уперше термін “хмарні технології” з’явився 2008 року. У документах IEEE (різновид технічної документації), знаходимо таке визначення: хмарні технології – це програма, яка постійно зберігає для користувача інформацію на інтернет-серверах і лише тимчасово зберігається на стороні користувача.
|
http://ippo.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3016

Методичні рекомендації створені в допомогу вчителям, які вже мають свій влас
ний веб-ресурс, а також учителям, які планують створити його у майбутньому.

Аман І.С., Литвиненко О.В. Інтернет-сервіси в освітньому просторі [методичний посібник]. / І.С. Аман, О.В. Литвиненко. – Кіровоград : КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2016. – 88 с.
У методичному посібнику розглядаються питання ефективного застосування інтернет-ресурсів у навчальному процесі як складової дистанційного навчання, наголошено про вплив на зміст і методику викладання предмету, висвітлено форми та методи використання різноманітних мультимедійних технологій як інноваційного методу при вивченні дисципліни, зазначено важливість порталів та освітніх сайтів.
Создание облака слов в сервисе Tagul.com
Облако слов – это визуальные образы, сделанные из слов различных источников. Это слова могут быть из лекции, сайта, стиха, истории или даже случайными словами, звучание которых вам нравится. Облако слов можно использовать в презентации для визуализации информации, на уроках русского языка и литературы, например, для выявления ключевых слов в тексте, характеристик героев, проанализировать и определить из какого произведения отрывок или о каком герое идёт речь, сделать шифровку какого-то определения или отрывка и т.д.
Так же создавать облако слов можно, если вам необходимо:
- Создать рекламу прочитанной книги.
- Представить информацию о себе или каком-то человека.
- Выделить основные моменты событий, открытий и т.д.
- Сделать открытку.
- Визуализировать критерии оценивания чего-либо.
- Интересно представить результаты опроса или обсуждения.
- Сделать свой сайт или блог более интересным.
|
https://tagul.com
Міні – Мультик.ru
Сделать анимацию онлайн, просто и быстро!
Шаг 1, загрузите картинки и фотографии для создания анимации. Вы можете загружать такие типы файлов как jpeg, tiff, png, bmp, gif, анимированный gif и другие. Для загрузки перетаскивайте файлы мышью на кнопку загрузки.
Также, вы можете выбрать файлы обычным способом просто щелкнув мышью по “Кнопке загрузки”. Если вы загрузите ранее созданный анимированный gif (анимированную картинку) вы сможете его отредактировать. Шаг 2, когда все файлы загрузятся нажмите “Создать анимацию” для создания анимации или измените опции и отредактируйте кадры ниже, на шаге редактирования.
Создание анимации онлайн
міні мультики создать онлайн
WEB 2.0 – сервисы для школ
Блог о сервисах web 2.0 с инструкциями. Как работать с мультимедиа, создавать интерактивные плакаты, анимационные презентации расскажет блог Web 2.0 – с
ервисы для школ. Каждый сможет найти для себя много полезных и интересных сервисов.
Read more: http://schoolservis.blogspot.com/2014/05/word-scramble.html#ixzz4EqU2OgrM




LearningApps.Org — тепер українською!
LearningApps.org – онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Їх можна використовувати в роботі з інтерактивною дошкою, або як індивідуальні вправи для учнів.
Донедавна на сайті http://learningapps.org/ не було доступної української версії інтерфейсу. Зараз українську мову додано до переліку мов інтерфейсу сервісу: перекладені загальні текстові рядки та всі рядки, що стосуються різноманітних вправ.
На сайті доступна велика база завдань, розроблених учителями з різних країн для усіх предметів шкільної програми. Кожен із ресурсів можна використати на своєму уроці, змінити під власні потреби, розробити схожий чи зовсім інший навчальний модуль.
На сайті http://learningapps.org/ можна детальніше ознайомитись із різними вправами та спробувати створювати власні.
Приклади вправ: http://LearningApps.org/watch?v=p34cxpow201

1. http://cross.highcat.org
2. Фабрика кроссвордов
3. http://crosswordus
Генератор ребусів

До Вашої уваги пропонуємо унікальну розробку україномовного генератора ребусів. Задайте будь-яке слово або фразу, і програма миттєво згенерує по вашому запиту ребус! Зверніть увагу, що використовуючи відповідний перемикач, можна створювати спеціальні ребуси для дітей, в яких використані зображення дитячих героїв з казок та мультфільмів. Звертаємо увагу на те, що наш генератор ребусів є також російською та англійською мовами.
http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator&enter=1
Про “Музейний Портал”
Prezi — инструмент для создания интерактивной презентации в режиме онлайн
Презентации представляют из себя мощный инструмент, который помогает нам доносить свои идеи наиболее эффективным и наглядным способом. Обычно для создания презентации мы используем программу PowerPoint, которая является частью набора приложений Microsoft Office. Однако в последнее время появилось достаточное количество альтернатив, многие из которых предоставляют не меньшие возможности и к тому же бесплатны. Одним из лучших примеров подобных инструментов является Prezi.
https://te-st.ru/entries/prezi/
Copy of Сервіси для створення освітніх коміксів
https://prezi.com/sctlmbpmufp2/copy-of/
http://heroes.kiev.ua/stvoriti-zrobiti-komiks-onlajn-na-osnovi-shabloniv/
Кращі безкоштовні веб-сервіси для створення коміксів
http://www.pixton.com/comic/t5f6f3u1
Troll-face.ru
Troll-face – сучасний сервіс для створеня коміксів, мемім та демотиваторів.
Сервіси для створення освітніх коміксів
Pixton.com
http://Pixton.com/ic:61yqm7n1
Pixton — конструктор коміксів, що дозволяє створювати свої історії практично “з нуля”.
Дозволяє практично необмежено налаштовувати моделі, зображення тла і інші елементи малюнку.
Навчально-методичний посібник, який ви бачите перед собою, вводить вас у світ не лише сталого розвитку, але й такого цікавого педагогічного інструменту, як малювання коміксів. Скористайтеся нагодою і збагатіть себе, свій професійний досвід і свої уроки новим незвичним підходом. У тексті ви знайдете як пояснення, так і приклади того, як і що робити. Приєднуйтесь до нас! З нами завжди цікаво!
З повагою, Проф. Олена Пометун Організація «Вчителі за демократію та партнерство.
Создавайте Коллажи из своих фотографий!
Вы можете создать фотоколлаж, объединив свои любимые фотографии вместе! А также сделать стиль Вашего коллажа таким, какой Вам захо
чется, поменяв, например, текстуру или цвет. Можно объединять друг с другом огромное количество фотографий. Удобный интерфейс позволит Вам легко вставлять и удалять фото в ячейки коллажей. И все это Вы можете делать в режиме онлайн абсолютно бесплатно!
https://avatan.ru/pages/collage
https://ru.scrapee.net

Ed
modo — это веб-платформа, стремительно набирающая популярность в мире, которая обеспечивает безопасный и простой способ взаимодействия учителей, школьников и их родителей. Это своеобразная социальная сеть вроде ВКонтакте или Facebook с усечённой функциональностью. Общение в
Edmodo преследует только одну цель — образование, а главной задачей является обратная связь.
http://edmodo-guide.jimdo.com
Moo
dle (акронім від Modular Object- Oriented Dynamic Learning Environment — модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище) — навчальна платформа, призначена для об’єднання педагогів, адміністраторів і учнів (студентів) в одну надійну, безпечну та інтегровану систему для створення персоналізованого навчального середовища.
Moodle — це безкоштовна, відкрита (Open Source) система управління навчанням. Вона реалізує філософію «педагогіки соціального конструктивізму»[2] та орієнтована насамперед на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання.
Moodle перекладена на десятки мов, в тому числі й на українську. Система використовується у 197 країнах світу[
Постери
Постер (з англ. «плакат») – різновид плакату. Саме ж слово «плакат» походить від франц. «оголошення, афіша». Звичайний розмір постера становить 60 на 90 см. Традиційно, в рекламі, постери зображуються на чорному фоні:зображення в білій рамці, гасло великим шрифтом та уточнення дрібнішим.
Літературні постери Obvious State

Що таке Веб-квест
Квест : https://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/Інформатика._Веб-квест_як_педагогічна_технологія
Веб-квест (webquest) в педагогіці – проблемне завдання з елементами рольової гри, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету.
Освітній веб-квест-сайт в Інтернеті, присвячений певній темі і складається з кількох, пов’язаних єдиною сюжетною лінією розділів, насичених посиланнями на іншими ресурсами Інтернету.
▲ Літвінова Т.В. Веб-квест “Не можеш ти своїм життям до себе дорівнятись…” (Леся Українка) https://sites.google.com/site/vebkvesukr/
Методика та технологія
Використання web-квестів у навчально-виховному процесі
Веб-квес
т дає можливість учням ефективно використовувати інформацію, яку вони знаходять у мережі.
Веб-квест – це технологія орієнтована на учнів, занурених у процес навчання, яка розвиває їх критичне мислення.
Завдяки конструктивному підходу до навчання, учні не лише добирають і упорядковують інформацію, отриману з Інтернету, а також скеровують свою діяльність на поставлене перед ними завдання. Це технологія, яка дозволяє працювати в групах (від трьох до п’яти чоловік), розвиває конкурентність і лідерські якості.
Ільченко Олена Василівна
http://osvita.ua/school/lessons_summary/edu_technology/30113/
http://303305.blogspot.com/2016/08/blog-post.html


Створення буклетів в Microsoft Publisher 2010
Онлайн редактор буклетов
Создание интерактивного плаката
Что такое ThingLink? ThingLink – сервис, позволяющий превращать статические картинки в интерактивные объекты, где для каждого объекта на картинке можно выбрать и установить ссылку на веб-страницу, презентацию, видео и аудио и т.д.
Как работать?
• Зайти на сайт https://www.thinglink.com для начала работы/

Cтворення інтерактивних плакатів на Gloster.com
Доволі часто учителі при підготовці до уроку використовують презнтації, у які включають різноманітні відео та посилання на інші джерела, зокрема в Інтернеті. У випадку, коли презентація використовується лише як збірка посилань досить зручно скористатися сервісом для створення інтерактивних плакатів Gloster.com. На такому плакаті можна розмістити план уроку із гіперпосиланнями на окремі види роботи (приклад плакату). Єдиний мінус – інтерактивний плакат неможливо використовувати в режимі ofline.
Для того щоб приступити до створення власного інтерактивного плакату необхідно:
- У пошуковій ситемі Google ввести gloster edu.
- Перейти за гіперпосиланням Log in – Glogster https://edu.glogster.com/login.
- Зареєструватися на сервісі.
- Увійти у свій обліковий запис та натиснути кнопку Create new Glog.
- Обрати шаблон із переліку (частина шаблонів платні) клацнувши по ньому лівою кнопкою миші.
- Створити власний інтерактивний плакат, додавши до нього текст, зображення, гіперпосилання на інші ресурси. http://edu.glogster.com
|



PictureTrail предлагает несколько сервисов, которые позволяют вам выразить себя. Обмена фотографиями, прохладный слайд-шоу, и хостинг изображений увеличит Ваш опыт онлайн сообщества. Мы также размещения персональных страниц, который позволит вам создать свой собственный социальной сети сообщество здесь, на Пт. Мы поддерживаем коды раскладки на MySpace, а также музыки и веб-виджеты в любом месте на веб-сайте!
Большое разнообразие крутых слайд-шоу в интернете!

Как использовать Padlet
Padlet – это веб-сайт, который позволяет общаться с другими пользователями с помощью текстовых сообщений, фотографий, ссылок и другого. Каждое место для общения называется “стена”. Он также может быть использован в качестве частной доски объявлений. Учителя и компании изольют Padlet, чтобы поддержать идею творческого общения.
https://padlet.com 
Уроки –
https://www.tes.com/lessons/new

Плейкаст — оригинальный способ выразить себя в интернете, поделиться своими мыслями и настроением, сделать подарок своими руками, поздравить друзей. Соедините в единое творение стихи, фотографию, музыку — и получите свой уникальный маленький шедевр – оригинальную открытку . http://www.playcast.ru
iSpring QuizMaker – это удобная программа для создания интерактивных тестов и опросов с использованием изображений, аудио- и видеофайлов и формул.
Созданные тесты и опросы могут быть размещены в интернете, загружены в Систему Дистанционного Обучения или экспортированы в Microsoft Word (http://www.ispringsolutions.com/isprin
Мобільне опитування за допомогою сервісу Plickers
Макети карток доступні на офіційному сайті програми https://www.plickers.com/
Зареєструйтеся на офіційному сайті https://www.plickers.com/
Детальна інформація :http://web2kolina.blogspot.ru/2016/03/plickers.html

Сходинки творчого зростання
Ресурси для сучасного вчителя: http://one-annasavitska.blogspot.ru/p/google-crocodoc-docme-ontext-piratepad.html
https://www.mindmeister.com – Онлайн Карта Памяти
ZooBurst – інструмент для створення власних 3D книг
ZooBurst – це інструмент для створення власних 3D книг. На сайті вже є багато книг, створених членами спільноти ZooBurst. Якщо у вас є ім’я користувача та пароль, ви можете увійти в систему і створити свої власні книги за допомогою посилання “Login ” у правому верхньому куті екрану. Для вставки зображень використовується бібліотека Openclipart, але можна завантажувати і свої картинки.




https://uvirit.blogspot.com/p/google.html?showComment=1471788596275





Наразі Pinterest – один з найгучніших інтернет-проектів. Це третя за відвідуваністю соціальна мережа після Facebook і Twitter. Вражаючи експертів ринку темпами росту (мережа зростає швидше того ж Facebook і Twitter), Pinterest формує новий вид дозвілля – колекціонування красивих картинок в ідеальному за своїм функціоналом місці.
За назвою ховається гра слів Pin (“шпилька”) і Interest (“інтерес”), сервіс дає вам можливість “пришпилити” картинки за своїми інтересами на “дошки”.Оскільки візуальна інформація «проковтується» найбільш швидко і повно, мережа, заснована тільки на картинках, стала вельми популярною в короткий час, незважаючи на уявну простоту.
“Мозговой штурм”: возможности использования QR-кода на уроках
Эти квадратные изображения, заполненные непонятным узором, мы видим повсюду. Их можно встретить на веб-сайтах, рекламных материалах, упаковках товара. Их печатают на футболках, а в Японии даже наносят на надгробные плиты. Они проникают во все сферы современной жизни.
http://geografo4ka.blogspot.com/2015/05/qr.htm
- Peardeck — сайт, який змінить уявлення ваших учнів про презентації та посилить жагу до знань.
- Nearpod — сервіс для створення інтерактивних уроків, з допомогою якого стандартні розробки, які є у кожного вчителя, можна за лічені хвилини перетворити на цікаві та ефективні навчальні матеріали.
Скрайбінг як сучасна форма візуалізації навчального матеріалу
- GoAnimate — дозволяє перетворити презентацію на мультиплікаційний фільм. Кожен елемент має стандартні налаштування (колір, розмір) та індивідуальні (настрій персонажа, декомпозиція фону). Сервер пропонує велику колекцію дій з персонажами, у разі виникнення проблем можна користуватися підказками.
—вся анімація створюється від слайда до слайда. Робоча область має кнопки управління, часову шкалу, вікно попереднього перегляду, список слайдів і перемикач вибору елементів.
- Wideo — дозволяє додавати в презентацію зображення, персонажі, текст та музику.
- Moovly — один із найпростіших інструментів для виготовлення анімованих презентацій, багато елементів промальовується за допомогою ручки. Цей сервер дає можливість безкоштовно створювати необмежену кількість презентацій тривалістю близько 10 хв.
- Пояснювалки — програма для iPad, яка дозволяє створювати прості скрайбінги. Спочатку необхідно записати звукову частину презентації (завантажити готовий аудіофайл), потім намалювати ілюстрації
до кожної тези. Особливість програми в тому, що візуальна частина презентації залежить від вашого вміння малювати, оскільки в ній немає готових шаблонів.
- VideoScribe — створений із принципом — від частинного до цілого. По завершенню роботи ви отримаєте не інтерактивну презентацію, а відео.





UaModna:Реальність vs віртуальність. Пам’ять. Фантазія

