Орфографія
8 вересня – Міжнародний день грамотності
8 вересня – Міжнародний день грамотності – один з міжнародних днів, що відзначаються у системі Організації Об’єднаних Націй.
Щорічний Міжнародний день грамотності (Іnternatіonal Lіteracy Day) відзначається з ініціативи ЮНЕСКО з 1966 року. Період 2003-2012 років проголошений Десятиліттям грамотності резолюцією 56/116 Генеральної Асамблеї ООН. З метою забезпечення освіти розроблений Міжнародний план дій, що називається Дакарським за місцем проведення 57-ї Генасамблеї, – у столиці Сенегалу (http://www.osvita.org.ua/news/39077.html).
Мета – привернути увагу до проблем не писемності населення. Адже і досі кожна сьома людина у світі – неграмотна. Загалом таких, за даними організацій, близько 758 мільйонів. За даними ООН, Україна у десятці найбільш освічених країн у світі. Утім, і ми ще дуже часто робимо помилки. Молодіжний сленг, скорочення слів та автоматичне виправлення – усе це негативно впливає на нашу грамотність (https://www.youtube.com/watch?v=GTq6vatLayI ).
Educational Era – проект, який створює освітній контент широкого спектра з використанням IT (теоретичний блок + короткі тести з поясненням)
Проект EdEra Books — соціальний проект інтерактивної освітньої літератури, створений на базі проекту EdEra (ed-era.com). Проект створюють випускники і студенти престижних університетів України та Європи, професіонали й експерти для української молоді та всіх, хто прагне здобувати якісні знання, набувати фахових навичок за допомогою новітніх технологій.
Історія проекту. У 2012 році світ побачив перший онлайн-курс Массачусетського Технологічного Університету “Circuits and electronics”. У ньому було гарним усе — від подачі матеріалу та домашніх завдань до електронної книги з доступними поясненнями та яскравими ілюстраціями. Порівнюючи цей курс з тим, що було перед нами протягом навчання в Україні, ми дійшли висновку, що час змінювати ситуацію. Опісля майбутні члени нашої команди пройшли ще не один онлайн-курс на різних західних платформах, дослідили найкращі з них та оцінили рівень отриманих знань. З 2 людей, які почали створювати проект навесні 2014 року, команда виросла до 15 відданих своїй справі працівників і об’єднала навколо себе багатьох волонтерів.
Ми — ті, хто встигли порівняти нашу та західну систему освіти, а EdEra — це наші висновки, мрії та досвід. Ми створюємо онлайн-курси повного циклу — від лекцій до книжок.
Не чекай на реформи, змінюй освіту з нами вже зараз (https://www.ed-era.com/books/).
WebPen.com.ua – online тренажер з правопису української мови
Ви зможете перевірити свої знання із фонетики, лексики, орфографії та культури мови. Чудовий додатковий засіб перевірки і засвоєння знань у підготовці до ЗНО з української мови. Українська мова в картинках разом із Лепетуном
Зручний і красивий ресурс із великою базою вправ, головний акцент яких – допомогти розібратись зі “складними випадками”. Часто найбільш поширені помилки із поясненнями ви могли бачити у сторінках соцмереж. Також радимо слідкувати за оновленнями блогу на цьому сайті, де у компактній ілюстрованій викладено багато орфограм.
Освітній простір: аудіодиктанти з української мови / За ред. Бріцина В.М.
Опанування тонкощами грамотного письма — запорука успіху в будь-якій царині людської діяльності.
А на допомогу всім охочим стати справді грамотними людьми ми пропонуємо цей аудіозбірник з текстами 35 диктантів, дібраних із творів українських письменників, науково-популярних статей тощо. Записано аудіофайли диктантів, начитаних викладачами-філологами. Кожен диктант читається відповідно до методичних вимог: спочатку звучить повний текст для ознайомлення з його змістом, потім тричі кожне речення: для ознайомлення, для запису (з необхідними паузами) та для перевірки. Після написання диктанту весь текст знову звучить для перевірки (https://www.youtube.com/).
Любіть своє: українські святині
Український національний інтернет-портал “Аратта. Вікно в Україну” є приватним суспільно-політичним проектом, метою якого є презентація України, як держави у світовому інформаційному просторі максимально неупереджено й наближено до реальності, формування у відвідувачів позитивного іміджу України, як держави, на території якої формувалися перші засади демократичного суспільства, створення інтерактивної привабливості культурних, історичних, духовних, краєзнавчих пам’яток, традицій, цінностей і досягнень власної етнокультури та індоєвропейської цивілізації, відкриттю “білих плям” історії. Портал розпочав свою роботу 1 березня 2006 року.
Інформація від початку розраховується на внутрішню інтелектуальну аудиторію та українську діаспору, а також на закордонних фахівців, які вивчають Україну (http://www.aratta-ukraine.com/about_ua.php).
Творче навчання: робіть, як вони – робіть краще…
Винятки (і не тільки) в картинках від ” Чистої мови”
Друзі, запрошуємо до співпраці грамотних, креативних людей, залюблених в українську мову (http://mova.ga).
“Чиста мова” – інтернет-проект, присвячений “досконалій українській мові”.
♥ Завдання на“12”. Візуалізуйте ( підберіть
картинки) до винятків із правил орфографії .
♥ Підказка. Усі винятки з орфографії,морфології,синтаксису можна знайти на освітньому порталі ” Класна оцінка”(http://klasnaocinka.com.ua/).
Учнівська колаж-галерея