Лексикологія

                                                             Онлайн-тест  словникового  запасу  української   мови

        Спробуйте пройти цей тест та дізнайтеся розмір словникового запасу Вашої української! Наш тест підійде всім – як носіям мови, так і початківцям!

       Ми доклали всіх зусиль при створенні цього тесту, щоб зробити його максимально цікавим та корисним! Особлива подяка філологу Ользі Громосяк (https://www.arealme.com/).

Похожее изображение

  СловОпис це  віртуальний  словник  цікавих  рідковживаних  українських  слів


     СловОпис
– мультимедійний проект студентів та викладачів Київського університ888ету імені Бориса Грінченка, покликаний популяризувати українську мову в Україні та за кордоном, розвивати лексичне багатство та культуру мовлення у суспільстві. СловОпис – продовження справи Бориса Грінченка в нових умовах, за допомогою найсучасніших технологій. Це данина багатим традиціям Університету, який здійснює просвітницьку місію. Гасло проекту–Відчуй  Мову!”.   

        “На створення передачі нас надихнув Словарь української мови Бориса Грінченка перше велике зібрання лексичного багатства української мови. Тому ми хочемо нагадати людям про цю працю і, одночасно, продовжити її. Але не у паперовому вигляді, а з допомогою найсучасніших технологій, які нам надає АстудіЯ”, – стверджує ведуча проекту Руслана Костур.

Картинки по запросу словопис

Похожее изображение                Інформаційно-розважальна  веб-платформа  UA  Modna  об’єднує  людей…

UA Modna   Проект UA Modna стартував у 2012 році і з того часу невпинно знайомить своїх читачів з цікавою та корисною інформацією про українське та для українців. Веб-платформа UA Modna об’єднує людей з усього світу, котрі мають проукраїнський світогляд.

        Наше гасло: БУДЬ УКРАЇНЦЕМ НЕ ЗА ПОХОДЖЕННЯМ, А ЗА ДУХОМ!

       Однією з цілей проекту UA Modna є популяризація української культури та мистецтва закордоном та інформування мешканців України про творчі, наукові та суспільні досягнення представників української діаспори. Адже ми варті того, щоби про нас знав весь світ 🙂

       “Модне слівце” – проект, започаткований командою UA Modna.

       Тут ви знайдете сучасний український сленг, неологізми, жаргонізми й інші “модні”, популярні словечка з поясненням і розшифруванням.

       А якщо у вас є на приміті цікаве або кумедне слівце, яким ви би хотіли поділитись з іншими, пишіть нам 😉  http://modne-slivce.uamodna.com

Похожее изображение                                                                   “Чиста  мова” —  смакуймо  разом  рідним  словом 

Похожее изображение

                                                                                    EDUGET — інноваційна  платформа  онлайн-освіти                           

Картинки по запросу EDUGET        Мета — об’єднувати найкращих викладачів-практиків з тими, кому необхідні актуальні знання. Ми надаємо можливість вчитися й навчати онлайн, у будь-який зручний час, у будь-якій точці планети. Інноваційні технології платф
орми EDUGET допомагають отримувати знання й ділитися ними зручно й ефективно.

Картинки по запросу EDUGET оксана данилевська       Пропоную відеолекцію 1: Лексикологія. Лексичне значення слова втор – кандидат філологічних наук Оксана Данилевська). https://www.eduget.com/course/1371/lecture/24443/       

        Примітка. Курси платні, хоча є безкоштовні лекції + тести. 

Похожее изображение

ааааа        10minschool – це ідея, яка вірить, що успіх кожного учня – залежить від нього самого. А ми, в свою чергу, раді надати вам усі необхідні матеріали та можливості! 10minschool  це розумний вклад у Ваше навчання зараз та успішну кар’єру згодом. Це можливість контролювати Ваш час та розумове навантаження.

      Підписка на веб-сайті дає Вам право на необмежений доступ до відеоконференцій, онлайн-занять та бібліотеки, яка містить більше 1000 тем шкільної навчальної програми. 10minschool  – це інтерактивна освіта у зручному форматі.     
Похожее изображение

                                                                                                   Відеоуроки  від  кращих  українських  лінгвістів

        Олександр Миколайович Авраменко — український педагог, методист, мовознавець, теле- і радіоведучий, є одним із найпомітніших дослідників і популяризаторів української мови. Автор наукових публікацій, понад п’ятдеКартинки по запросу олександр авраменко експрес урокисяти підручників і посібників; загалом на 2016 рік має 107 виданих книжок. Олександр Миколайович очолює робочу групу з розробки
програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури
. Також він є упорядником посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

       З 2009 року Олександр Авраменко, який має добре поставлений дикторський голос, випускає збірки аудіодиктантів. Є автором унікальних самовчителів “Українська за 20 уроків” (2014), “100 експрес-уроків української” (2016). Із 2015 року веде мовну рубрику «Експрес-урок» на телеканалі «1+1».

     Олександр Авраменко викладає українську мову відомим українцям, серед яких – як політики, так телеведучі і зірки шоу-бізнесу. Окрім того, мовознавець щороку готує та диктує Всеукраїнський диктант національної єдності.                                                                 Похожее изображение

                                                                                                                                      Творче  навчання:  із  життя  слів

    “Створюйте історії про слова, вивчаючи етимологію,це допоможе не тільки покЗавдання учасникам фестивалю скрайбінгуращити правописні навички, а й розширити словниковий запас”,- радить експерт з грамотності Місті Адінау (Misty Adinou).

   ♥  Завдання на “12”. Спробуйте розповісти історію слова, залучивши новітню техніку презентації – скрайбінг.

   ♥ Допомога.Попередньо прочитайте  публікації ІІ Всеукраїнського скрайбінг – фесту ” Покоління мобільного Інтернету” (http://osvita.ua/school/scribing/51803/).

Похожее изображение

                                                                                                                                                                          Колекція  вправ