Твій успіх – успіх країни (профорієнтація)
Людина – творець власного життя. Не даремно ж філософ Сократ після відвідування дельфійського храму взяв вислів “Пізнай самого себе” за основу свого філософського пізнання. Він означав: пізнай волю богів у своїй долі, підкорися їй. Давньогрецькі мислителі часів Платона трактували цей девіз так: пізнай своє призначення, відкрий свої можливості, передбач свою поведінку.
“Скрізь любов та віру людина пізнає себе”, – твердить Г.Сковорода.
Тільки через самопізнання людина досягає самовизначення і може самореалізуватися. Вихованець, який самостійно обирає і відповідає за свійвибір – творець власної долі, ніколи не стане зрадником.
“Бути людиною – це відчувати свою відповідальність. Усвідомлювати, що, кладучи свою цеглу, ти допомагаєш будувати світ” (Антуан де Сент–Екзюпері). Гармонійний розвиток і саморозвиток особистості, уміння самостійно здобувати знання, окреслювати перспективу майбутнього, долати життєві перешкоди і відчувати радість від першого успіху – це той, начебто невидимий, але такий суттєвий зв’язок людини з Батьківщиною.
” Моє завдання разом із близькими друзями − це навчити себе і інших тому, що успіх країни починається з твого успіху,” – ці слова належать українському музиканту, громадському діячеві , заслуженому артисту України Святославу Вакарчуку. Психолого – педагогічний проект
” Твій успіх – успіх країни”
1.Школа самопізнання “Лотос ” (психолого – діагностичний);
2. Школа самовизначення “Вибір” (інформаційно – пізнавальний);
3 . Школа самореалізації “Успіх ” ( діяльнісний).
Мета проекту: виявлення учнями своїх біологічних особливостей , потреб; розуміння себе як частини соціуму, як морального та духовного феномену;розвиток сфери пізнавального процесу ;розроблення плану особистісного росту;створення банку необхідної інформаційної основи для підготовки кожного учня до свідомого вибору певної професійної діяльності ;створення умов для реалізації творчого потенціалу вихованців через улюблену справу.
Готуючись до уроку, обов’язково враховую такі особливості :
5-7 класи – формування інтересів , здібностей, суспільних цінностей;детальне вивчення світу професій ; створення умов длясвідомого ставлення до праці, почуття обов’язку при виборі майбутнього фаху .
8-9 класи – формування перспективи професійного зростання та майстерності; усвідомлений вибір профілю навчання, в подальшому – професії, яка принесе задоволення вихованцю і користь державі.
10-11 класи – етап професійного визначення , бажання досягнути успіху .
Профорієнтація.Школа самопізнання
Я і моя майбутня професія
▲ Відеоролик.“Червона книга” українських професій.
▲ Національна бібліотека України для дітей. Знайомтеся: професії давні і нові.
▲ Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна :найекзотичніші професії українців.
▲ Музей родинних професій.
Профорієнтація. Школа самовизначення
▲ “Добрі новини з України”. Незвичайний успіх українців.
▲ 10 відомих українців про успіх і те, як його досягнути .
▲ “Повір у себе в Україні” – You in UA – молодіжний соціальний проект, організований студентами, стипендіатами програми Zavtra.UA
До уваги учнів 10 класу! Proforientator.info – це безоплатна допомога у виборі професії!