У книжковому храмі

ццц

Книжковий континент                                                                                                                                                                 Чому люди не читають книг?

     Будь-яка статистика може підтвердити, що інтерес до літератури помітно падає. Висновок напрошується сам собою. Значення книги в житті людини явно змінюється. Змінюються автори, змінюються способи отримання інформації, її носії і доступність.

       Щоб повернути колишню популярність книг серед читачів, у світі оголошують конкурси буктрейлерів. Буктрейлер – це ролик-мініатюра, тизер, що створюється самим читачем і включає в себе найяскравіші моменти книги. Така своєрідна форма реклами давно користується популярністю у всьому світі. Мета таких заходів – показати молодим людям у близькій їм високотехнологічній формі кліпу, що є ще цілий світ книгочитання, і що він може бути не менш захоплюючим, ніж обмін фотографіями в Одноклассниках чи спілкуванн
я з друзями в Facebook.

        Дивна склалася ситуація. Виходить, щоб люди стали більше читати, потрібно зробити з книжки модний арт-об’єкт або розрекламувати її в стилі голлівудського блокбастера. В іншому випадку шелест книжкових сторінок і запах типографської фарби залишиться тільки в спогадах сучасного покоління.

На блозі: літературні цікавинки, мозаїка книжкових новинок, цікаві факти про книги:     http://booknazy.blogspot.ru                                                                                                                                            книж

                                                        http://ukrbook.blogspot.com/search/label/Книжковий%20анонскниж                                                                                    http://library.vspu.edu.ua/html/ist1.htm

лібрук

                                                                                                                                                                                                       Про  libruk

       Libruk – ресурс, на якому зібрано твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків та сучасних авторів. На нашому сайті Ви зможете завантажити книги у найбільш популярних електронних форматах – fb2, epub, mobi. Також книги доступні для читання онлайн, де є змога не тільки запам’ятати останню прочитану сторінку, а й налаштувати під себе відображення книги. При цьомуВам не потрібно проходити реєстрацію.

      На сторінках електронної бібліотеки Libruk є можливість прочитати скорочену біографію для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменників України.

                                                                                                                                                                 blog.yakaboo.ua

      

   “Друг Читача” – книжковий ресурс, який розповідає про українські книжки, новини українського ринку, анонсує цікаві події, рецензує книжки. Ви можете долучитися до книжкового процесу, рецензуючи те, що прочитали.      http://vsiknygy.net.ua                                                                                                        Веб-проект “Ключ”

       “Ключ” (Краща Література Юним Читачам) – проект Національної бібліотеки України для дітей.                                    

      На сайті можна знайти як інформацію про старі й нові дитячі книжки українською, так і рецензії, інтерв’ю з авторами, огляди, фахові рецензії та наукові статті на тему дитячої літератури. «Ключ» зорієнтовано і на юного читача, для якого є рубрика “Книжкові новинки“, і на фахівців, дослідників та критиків дитячої літератури.

                                                                                                Сайт: http://www.chl.kiev.ua/key                                                           Бібліотека книг для букрідерів, телефонів у форматі txt, jar, fb2 …

книги, література, фото, мистецтво

                                     Премійована література. Якими нагородами вшановують письменників в Україні

    Національна премія України ім. Тараса Шевченка. Найстаріша державна премія, якою ось уже більше ніж півстоліття нагороджують “найвидатніші  твори  літератури  і   мистецтва,   публіцистики   і журналістики”.

       “Українська книжка року” — ще одна державна щорічна премія Президента України, заснована 2009 року. Премією нагороджують навесні у трьох номінаціях: за досягнення у галузі художньої літератури, за внесок у розвиток українознавства і за сприяння у вихованні підростаючого покоління.

       “Коронація слова” — недержавний літературний конкурс, заснований 1999 року компанією «Крафт Фудз Україна» і подружжям Логушів. Спочатку до участі в ньому приймалися найкращі романи і кіносценарії, сьогодні ж серед номінацій конкурсу також — п’єси, пісенна лірика і твори для дітей. На премію може претендувати твір, раніше не публікований і написаний українською мовою.

  “Книга року ВВС” існує з 2005 року. Її засновником виступила Британська телерадіомовКартинкана корпорація ВВС, віднедавна партнером став Європейський банк реконструкції та розвитку. Головний натхненник і промоутер премії — письменниця і журналіст Світлана Пиркало, яка мешкає в Лондоні. До участі приймаються видані за останній рік україномовні прозові твори, які пропонують видавництва.

    “Великий їжак”— молода премія, цікава передовсім тому, що нею нагороджують письменників, які пишуть для дітей. Ідея премії належала письменниці Маріанні Кіяновській. “Великий Їжак” “прагне зацікавити дітей, батьків, бібліотекарів, учителів тощо найкращими україномовними книгами для дітей – і тим самим сприяти популяризації дитячого читання”. 

    Із 1972 року маємо Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

                                                ЩО ЧИТАТИ СУЧАСНИМ ДІТЯМ? 45 НАЙКРАЩИХ УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ

UaModna                                                                                      

     Український контент підібрав перелік найкращих дитячих літераторів – класиків та сучасників, твори яких дійсно заслуговують на увагу! Тож – приємного читання…

Класика

1. Андієвська Емма. Казки Емми Андієвської.
2. Білоус Дмитро. “Диво калинове”. Поезія
3. Васильченко Степан. “Приблуда”.
4. Винниченко Володимир. “Федько-халамидник”, “Кумедія з Костем”.
5. Вінграновський Микола. “Сіроманець”.
6. Гуцало Євген. “Лелеченя”.
7. Калинець Ігор. “Вертеп маленького хлопчика”.
8. Королів-Старий Василь. “Нечиста сила”, “Хуха-Моховинка”, “Потерчата”.
9. Костенко Ліна. “Бузиновий цар”.
10. Коцюбинський Михайло. “Ялинка”, “Харитя”, “Маленький грішник”.
11. Лариса Письменна. “Павлик-Равлик”, “Як Петрик на дні моря жив”, “Богатир Жовте Око”, “Тисяча вікон і один журавель”, “Чарівник на тонких ніжках”, “Чап-Чалап”.
12. Лепкий Богдан. “Казка мойого життя”.
13. Леся Українка. “Біда навчить”.
14. Марія Познанська. “Про чудо-ліс, що на полі зріс”, “Любій малечі про цікаві речі”, “Чим пахне коровай”, “Про золоті руки”, “Про білий халат і наших малят”.
15. Микола Трублаїні. “Крила рожевої чайки”, “Мандри Закомарика”, “Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку”.
16. Наталія Забіла. Цикл віршів “Про дівчинку Маринку”, “Катруся вже велика”, “Телефон”, “Подорож до казкового лісу”, “Дивовижні пригоди хлопчика Юрчика та його діда”. Поезія.
17. Нестайко Всеволод. “Незвичайні пригоди в Лісовій школі”, “В країні Сонячних зайчиків”, “Тореадори з Васюківки”.
18. Павличко Дмитро. “Золоторогий олень”.
19. Пчілка Олена. “Сосонка”, “Рафаелеві янголята”.
20. Симоненко Василь. “Цар Плаксiй i Лоскотун”, “Подорож в краïну Навпаки”.
21. Франко Іван. “Коли ще звірі говорили”, “Лис Микита”, “Малий Мирон”, “Красне писання”, “Олівець”.
22. Шевчук Валерій. “Панна квітів: Казки”.

Сучасна література

1. Анатолій Костецький. “Хочу літа!”, “Суперклей Христофора Тюлькіна, або “Вас викрито — здавайтесь!”, “Мінімакс — кишеньковий дракон, або День без батьків”, “Мої та твої таємниці”.
2. Андрусяк Іван. “М’яке та пухнасте”, “Стефа та її Чакалка”. Поезія.
3. Бачинський Андрій. “Неймовірні пригоди Остапа і Даринки”, “Канікули Остапа і Даринки”.
4. Воронина Леся. “Прибулець з країни Нямликів”, “Таємне товариство боягузів”, “Таємне товариство брехунів”, “Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру”.
5. Гаврош Олександр. “Пригоди тричі славного розбійника Пинті”, “Розбійник Пинтя у Заклятому місті”.
6. Григорів Михайло. “Зелена квітка тиші”. Поезія
7. Гридін Сергій. “Федько, прибулець з Інтернету”, “Федько у віртуальному місті”, “Федько у пошуках Чупакабри”.
8. Дерманський Олександр. Серія книжок про Чудове Чудовисько, “Король Буків або Таємниця Смарагдової книги”.
9. Качан Анатолій. “Листи з осіннього саду”. Поезія.
10. Кирпа Галина. “Місяць у колисці”. Поезія
11. Кокотюха Андрій. “Таємниця козацького скарбу”, “Таємниця козацького човна”.
12. Малик Галина. “Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії”.
13. Марина Павленко “Півтора бажання, або Казки з Ялосоветиної скрині”.
14. Матіяш Богдана. “Казки Різдва”.
15. Мензатюк Зірка. “Таємниця козацької шаблі”, “Київські казки”.
16. Мовчун Леся. “Арфа для павучка”.
17. Ніна Воскресенська. “Руда Ворона”, “Останнє бажання короля”.
18. Пагутяк Галина. “Лялечка і Мацько”. “Втеча звірів або новий бестіарій”.
19. Прохаськи Тарас і Мар’яна. “Хто робить сніг?”, “Куди зникло море?”.
20. Рутківський Володимир. Ганнуся. “Сторожова застава”, “Сині Води”, трилогія “Джури козака Швайки”, “Джури і підводний човен” і “Джури-характерники”.
21. Ткачук Галина. “Вечірні крамниці вулиці Волоської”.
22. Читай Володимир. “Історії Чарівного Лісу”.
23. Сергій Іванюк. “Лісом, небом, водою”.


     Створено на основі списку літератури, розробленого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва.


ддд